Iuventa zdolala v 2. finále Partizánske, podľa Urbana dobrý 1. polčas

17.05.2015 Celý región

Michalovce 17. mája (TASR) - Hádzanárky úradujúceho slovenského šampióna Iuventy Michalovce triumfovali i v nedeľňajšom druhom finálovom dueli play off slovenskej vetvy WHIL nad Sláviou Partizánske 29:22. V sérii hranej na tri víťazné duely sa ujali vedenia 2:0 a iba jedno víťazstvo ich delí od obhajoby titulu. Tretí duel je na programe v sobotu 23. mája na palubovke Slávie.

Michalovčanky sa v 5. minúte po Rebičovej presnom zásahu dostali do dvojgólového vedenia 3:1. O dve minúty neskôr už svietil na ukazovateli skóre stav 5:2, keď Trehubová premenila sedemmetrový hod. Hosťujúca Michnová síce v 14. minúte korigovala na 6:9 z pohľadu Partizánskeho, ale michalovská štvorgólová šnúra znamenala vedenie Zemplínčaniek 13:6. Do polčasu si Iuventa vypracovala osemgólový náskok - 16:8.

Po zmene strán hostky korigovali po góloch Vasičovej a Michnovej a v 40. minúte po rýchlom protiútoku opäť Michnová znížila na rozdiel piatich gólov - 20:15. Michalovčanky však kontrolovali priebeh hry a osemgólové vedenie im prinavrátila v 49. minúte Geričová po úspešne premenenej sedmičke. Napokon sa tešili zo zaslúženého triumfu 29:22 a vedenia v sérii 2:0 na zápasy.

František Urban, tréner Michaloviec: "Mali sme dobrý prvý polčas, relatívna spokojnosť. Druhý polčas sme prehrali 13:14, musíme si to dobre zanalyzovať a niektoré hráčky by sa mali nad sebou zamyslieť. Mám pocit, že sú upokojené od momentu, keď zistili, že ich súperom bude Partizánske."

Peter Olšavský, tréner Partizánskeho: "Po druhom zápase môžem byť o niečo viac spokojnejší, predovšetkým s druhým polčasom. V prvom sme dokázali držať krok s favoritom iba 10 - 15 minút a potom sme sa vrátili k chybám. Samozrejme tak skúsený tím ako Michalovce z toho vyťažil maximum."

2. finále play off slovenskej vetvy WHIL

Iuventa Michalovce - Slávia Partizánske 29:22 (16:8)
zostavy a góly:

Iuventa: Gubíková, Krebsová - Horňáková 3, Holešová, Kučerová 3/1, Nagyová 1, Krasková 1, Trehubová 9/2, Levčenková, Geričová 2/1, Bačíková, Dziurová, Rebičová 7, Wolingerová 1, Geciová 2.

Slávia: Súlovská, Škvareninová – Michnová 6/1, Vasičová 6, Radovanovičová, Bettáková 4/2, Gajdošová 3, Krajčovičová 1, Hollá 1, Kubáňová, Kankulová 1, Šimáková.

Rozhodovali: Mandák - Rudinský, vylúčené: 7:3, 7 m hody: 7/5 - 4/3, ČK: 52. Bettáková (Slávia) za hrubý faul, 500 divákov